З 1 січня змінено збори на пенсійне страхування за реєстрацію авто

Головний сервісний центр МВС України повідомляє, що у зв’язку з встановленням прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2020 року змінилися відповідні ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкових автомобілів.

Відповідно до статті 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня у 2020 році встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2102 грн.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (п. 7 ст. 1 Закону № 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування») є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в сервісних центрах МВС.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

Згідно з п. 8 ст. 4 зазначеного Закону встановлено такі ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкових автомобілів:

3 % – якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (346 830 грн.);

4 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

5 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (609 580 грн.).

Головний сервісний центр МВС України звертає увагу, що з 1 січня 2020 року при визначенні сплати вартості збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої реєстрації слід застосовувати такі розрахунки (залежно від вартості легкового автомобіля):

– не перевищує або дорівнює 346 830 грн. – сплачується 3 %;

– більше ніж 346 830 грн., але не перевищує або дорівнює 609 580 грн. – сплачується 4 %;

– більше ніж 609 580 грн. – сплачується 5 %.

Проконсультуватися щодо процедури отримання послуг із реєстрації та перереєстрації транспортного засобу можна за телефоном (044) 290-19-88 або на офіційній Facebook-сторінці Головного сервісного центру МВС.

А от перевірити фірму, в якій ви вирішили придбати автівку, можна в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *