З 1 жовтня збільшується розмір мінімальної зарплати: НПУ пояснила, як нотаріусу сплачувати ЄСВ

З 1 жовтня 2022 року відповідно до Держбюджету-2022 збільшується розмір мінімальної заробітної плати.

Нотаріальна палата України нагадала, що приватні нотаріуси є платниками єдиного соціального внеску – як особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме здійснюють нотаріальну діяльність (пп. 5 п. 1 ст. 4 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Нотаріуси сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

ЄСВ для нотаріусів встановлено у розмірі 22 % до визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ.

Мінімальний страховий внесок – сума ЄСВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати.

У 2022 році розмір мінімальної заробітної плати становить 6500,00 грн у січні – вересні, а із жовтня 6700,00 грн.

Базу нарахування ЄСВ нотаріус має право визначати до 1 травня, наступного за звітним роком, а строк сплати остаточного розрахунку по ЄСВ – до 1 травня 2022 року.

Таким чином, квартальні платежі фактично є авансовими, оскільки відсутня база оподаткування, та можуть сплачуватися із мінімального розміру заробітної плати.

Вся звітність для самозайнятих юристів, адвокатів, нотаріусів – в онлайн-сервісі Liga:REPORT. Він нагадає про подання звітів, допоможе заповнити декларацію, звіт з ЄСВ, вести книгу обліку доходів онлайн. А з функцією автозаповнення і підтримкою у чаті – у вас не буде сумнівів щодо правильності поданих даних. Придбайте Liga:REPORT та звітуйте вже сьогодні без проблем.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *