З 15 лютого 2022 року розпочато тестування е-кабінету системи фінмоніторингу

1 травня 2022 року набирає чинності наказ Мінфіну від 4 червня 2021 року № 322 «Про затвердження Порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу», яким затверджено Порядок створення особистого кабінету суб’єкта первинного фінансового моніторингу та доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу та Порядок інформаційної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України, в тому числі нові формати та категорії інформаційного обміну.

Для ефективного забезпечення формування суб’єктами первинного фінансового моніторингу повідомлень про фінансові операції, що підлягають фінмоніторингу, іншої інформації, що може бути пов’язана з проведенням фінансового моніторингу, Держфінмоніторинг з 15 лютого 2022 року починає тестування обміну інформацією із суб’єктами первинного фінансового моніторингу засобами Інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет системи фінансового моніторингу», яка впроваджується за підтримки проєкту Антикорупційна Ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI).

Рекомендації щодо тестування Інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет системи фінансового моніторингу» та інформаційного обміну між суб’єктами первинного фінансового моніторингу та Держфінмоніторингом розміщено на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу в розділі: Фінансовий моніторинг/Технології/Для небанківських установ та Фінансовий моніторинг/Технології/ Для банківських установ.

З покроковими відеоінструкціями можна ознайомитись на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу, за посиланнями на сторінку Держфінмоніторингу у соціальній мережі YouTube:

1. «Відеоінструкція з реєстрації в е-кабінеті та користування розділами кабінету СПФМ»

2. «Відеоінструкція щодо заповнення «U-FM Повідомлення про суб’єкта первинного фінансового моніторингу»

3. «Відеоінструкція щодо заповнення «A-FM Повідомлення про фінансові операції»

4. «Відеоінструкція щодо заповнення «N-FM Повідомлення про підозрілу діяльність (case)»

5. «Відеоінструкція щодо заповнення «G-FM Повідомлення про розбіжності між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників»

6. «Відеоінструкція щодо заповнення «J-FM Повідомлення про відмову від встановлення/підтримання ділових відносин»

7. «Відеоінструкція щодо заповнення «S-FM Повідомлення про замороження (розмороження) активів»

За матеріалами Державної служби фінансового моніторингу України.

Бажаєте першими дізнаватися про зміни в компаніях, з якими співпрацюєте? Скористайтеся можливостями розширеного моніторингу на ІТ-платформі LIGA360. Система надсилатиме сповіщення про нові перевірки, виконавчі провадження чи участь в тендерах. Дізнайтеся детальніше про LIGA360:Юрист за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *