З 19 листопада платники податків можуть ділитися податковою інформацією через Електронний кабінет

Мінфін наказом від 26 серпня 2022 року № 261 (зареєстрований у Мін’юсті 7 вересня 2022 року за № 1019/38355) уніс зміни до Порядку функціонування «Електронного кабінету платника».

Деталі повідомили фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області.

Зокрема, уточнено, що платникам податків надається право отримати податкову інформацію про інших платників податків за попередньо наданою згодою таких осіб, у вигляді документа за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку, в електронній формі з накладенням кваліфікованої електронної печатки контролюючого органу. Відповідно Порядок доповнено новим додатком 5 “Податкова інформація за попередньо наданою згодою платника податків у визначеному ним обсязі”.

Для надання податкової інформації іншим платникам податків платник податків через Електронний кабінет може надати контролюючому органу згоду на розкриття іншому платнику податків податкової інформації про нього у самостійно визначеному обсязі, шляхом вибору інформації, яка може бути надана платнику податків.

Цей наказ набирає чинності через 60 днів з дня його офіційного опублікування. Він був опублікований в “Офіційному віснику” 20 вересня 2022 року, відповідно почав діяти з 19 листопада поточного року.

Як самостійно подати звітність й контролювати сплату податків? Сервіс Liga:REPORT має усі шаблони звітів до податкової, автоматично перевіряє і розраховує дані. Також тут можна стежити за сплаченими податками й штрафами державі, вести книгу обліку доходів онлайн. Придбайте Liga:REPORT та звітуйте вже сьогодні без проблем.

Джерело

Поделиться