За самовільне зайняття понад 120 га землі громадянина притягнуто до відповідальності

Радивилівський районний суд виніс вирок за обвинуваченням громадянина К. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 197-1 Кримінального кодексу, а саме: самовільне зайняття земельної ділянки з метою отримання прибутку за рахунок обробітку землі і вирощування сільськогосподарської продукції, чим було заподіяно матеріальну шкоду інтересам територіальної громади Козинської сільської ради Дубенського району Рівненської області на суму 413 591,60 грн.

Обвинувачений у судовому засіданні свою вину визнав повністю та щиро розкаявся. У своїх показах у судовому засіданні пояснював, що земельні ділянки ніким не оброблялися, а оскільки була уже пізня весна, він прийняв рішення засіяти вказані земельні ділянки, а вже після цього звернутися до Козинської територіальної громади про виділення земельних ділянок у користування.

Оскільки самовільне захоплення земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності, становить суспільний і публічний інтерес, прокурор Радивилівського відділу Дубенської окружної прокуратури заявив цивільний позов в інтересах держави у порядку статті 128 Кримінального процесуального кодексу про стягнення з К. на користь держави в особі Козинської сільської ради Рівненської області матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок вчиненого кримінального правопорушення, у сумі 413 591,60 грн.

Суд визнав винуватим громадянина К. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 197-1 КК України, та призначив покарання у виді штрафу в розмірі 250 (двохсот п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн, та стягнув на користь держави в особі Козинської сільської ради Рівненської області шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, в сумі 413 591,60 грн.

Вирок не набрав законної сили, сторони мають право оскаржити його до Рівненського апеляційного суду.

За матеріалами порталу «Судова влада України»

SMS-Маяк – надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *