За тримання в неналежних умовах ув’язненим скоротять строк покарання – уряд схвалив законопроєкт

За тримання в неналежних умовах ув’язненим скоротять строк покарання – уряд схвалив законопроєкт

Сьогодні під час засідання уряд схвалив законопроєкти Міністерства юстиції, які мають на меті встановлення заходів, спрямованих на поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв’язку з неналежними умовами тримання (проєкт змін до ККУ та КПК, проєкт змін до деяких законодавчих актів).

Законопроєкти передбачають компенсаційні заходи у випадку неналежних умов тримання під вартою:

  • строк покарання, після якого може бути застосовано умовно-дострокове звільнення, скоротять на строк, протягом якого особа трималась у неналежних умовах;
  • невідбута частина покарання, яка може бути замінена більш м’яким покаранням, може бути скорочена на строк, протягом якого особа трималась у неналежних умовах;
  • зняття судимості до закінчення строків, зазначених у ст. 89 КК, буде допускатись у разі встановлення факту тримання особи у неналежних умовах в установах для попереднього ув’язнення або виконання покарань.

Також заходом відшкодування засудженого визначено звільнення від відшкодування вартості витрат на тримання за весь строк встановленого факту тримання у неналежних умовах.

Факт та/або строк тримання особи у неналежних умовах встановлюватиметься рішенням комісії з розгляду скарг на неналежні умови тримання. Звернутись зможе особа, взята під варту, або засуджений, член сім’ї або близький родич, захисник.

Заходами запобігання тримання осіб в неналежних умовах визначені:

  1. переведення до іншої камери з належними умовами тримання;
  2. усунення причин, які роблять умови тримання неналежними (зменшення наповненості камери, здійснення ремонту, дезінфекція, дезінсекція тощо);
  3. переведення до іншої установи для попереднього ув’язнення.

Також протягом 6 місяців з дня відбуття покарання у виді арешту або позбавлення волі особа зможе звернутися з клопотанням до місцевого суду про встановлення факту та строку тримання особи у неналежних умовах.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *