Закон про автоматичне зважування фур набув чинності

В Україні розпочнеться впровадження автоматичного вагового контролю транспортних засобів. Він має на меті забезпечити безпеку дорожнього руху та зберегти автомобільні дороги.

Відповідний Закон № 54-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» набрав чинності сьогодні, 25 вересня. Президент підписав його 11 вересня.

Зазначеним Законом передбачено внести зміни до законів «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансування дорожнього господарства», КУпАП.

Законодавчо закріплюється можливість автоматичної фіксації порушень, пов’язаних з відсутністю дозволів щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документа про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, у порядку, установленому Кабміном.

Укртрансбезпека під час здійснення габаритно-вагового контролю нараховуватиме, у разі виявлення порушень, та стягуватиме плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Запроваджуються такі штрафи за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами у разі перевищення встановлених габаритно-вагових норм:

– від 5 % до 10 % – штраф у розмірі 500 НМДГ (8500 грн.);

– від 10 % до 20 % – штраф у розмірі 1000 НМДГ (17000 грн.);

– понад 20 % – штраф у розмірі 2000 НМДГ (34000 грн.).

Зауважимо, що розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян можна дізнатися в модулі “Довідники” ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Адміністративну відповідальність за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами нестиме відповідальна особафізособа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб; якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу – належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, – особа, яка виконує повноваження керівника такої юрособи.

Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, може виноситися без участі особи, яка притягається до адмінвідповідальності. Її надішлють протягом 3 днів з дня її винесення рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізособи (місцезнаходження юрособи).

Якщо транспортний засіб зареєстровано за межами України, інформацію про зазначене вчинене адмінправопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, внесе уповноважена посадова особа Укртрансбезпеки до відповідних електронних реєстрів МВС і Держприкордонслужби.

Змінами до КУпАП передбачено відповідальність за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів, вимог уповноважених посадових осіб Укртрансбезпеки та її територіальних органів про зупинку транспортного засобу. Невиконання водіями таких транспортних засобів вимог уповноважених посадових осіб Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу тягне за собою накладення штрафу в розмірі 200 НМДГ (3400 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

Адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм та адміністративні штрафи за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів, вимог Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу; порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами зараховуватимуть до державного дорожнього фонду України.

З повним текстом Закону можна ознайомитися в модулі “Законодавство” ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Зауважимо, що легко знайти юриста з ДТП можна в Національному професіональному юридичному каталозі Liga:BOOK.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *