Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України набрав чинності

Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України набрав чинності

Сьогодні, 10 червня, набрав чинності Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Документ було офіційно опубліковано в газеті «Голос України» 9 червня.

Однак більшість його положень почнуть працювати через 6 місяців, а заборона на поширення пакетів і покарання – через 9 місяців, повідомляє прес-служба Верховної Ради у Facebook.

Мета Закону – зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Прийнятий акт забороняє об’єктам роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг розповсюджувати пластикові пакети такого типу:

– надтонкі;

– тонкі;

– оксорозкладні.

Виняток – біорозкладні та обмежені величиною пакети (розміром 225х345х450 мм), які використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також для первинного пакування сипучих продуктів (діє до 1 січня 2023 року).

Всі інші пластикові пакунки, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу.

Законом також забороняється безоплатне їх розповсюдження.

Продавати пакети можна за цінами не нижчими від мінімальних, що встановлені Урядом. Крім того, на кожному з них має бути відповідне маркування. Втім, не дозволяється використовувати позначки «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо це не відповідає встановленим вимогам.

У Законі визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів:

за порушення норми щодо заборони розповсюдження пластикових пакетів передбачена відповідальність у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі НМДГ (від 8500 до 17000 грн.), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч НМДГ (17000 до 34000 грн.);

за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот НМДГ (від 1700 до 3400 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот НМДГ (від 3400 до 8500 грн).

Економте свій час на всіх етапах договірної роботи. Новий функціонал Contractum в LIGA360 повністю автоматизує процес – від підготовки договорів до виконання угод. Замовте безкоштовний тест-драйв LIGA360: Юрист з договірною роботою прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.