Закон України «Про адміністративну процедуру» підписано Президентом

Закон України «Про адміністративну процедуру» підписано Президентом

Джерело: www.president.gov.ua

Президент України підписав Закон «Про адміністративну процедуру». Про це інформує телеграм-канал Міністерства юстиції України.

Цей Закон запроваджує чіткі правила дій при прийнятті рішення органом влади про права та обов’язки фізичних і юридичних осіб. Він спрямований на забезпечення гарантованих Конституцією України прав осіб.

В Законі враховано пропозиції:

  • щодо непоширення дії Закону на сфери громадянства та надання притулку в Україні; нагородження державними нагородами, національної безпеки і оборони, здійснення помилування;
  • щодо строків набрання чинності Закону протягом 18 місяців із завданням Кабінету Міністрів України підготувати та подати на розгляд парламенту пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавчих актів.

Дія Закону розповсюджується на:

  • усі випадки, коли органи державного управління приймають рішення про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб або вживають будь-яких дій, що зачіпають права і свободи громадян;
  • усі органи державного управління на всіх рівнях;
  • усі сфери функціонування публічної адміністрації: реєстрація громадян, податки та митні збори, ліцензування, землекористування, дозволи на будівництво, соціальні виплати, пенсії, права ветеранів тощо.

Також наголошується, що прийняття Закону про адміністративну процедуру завершує формування системи базового законодавства для сфери врядування.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.