Законопроект про місто Київ – столицю України Комітет ВР пропонує прийняти в цілому

Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на засіданні 20 жовтня повторно розглянув у другому читанні проект Закону № 2143-3 про місто Київ – столицю України.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВР.

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі “Законопроекти” ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Зазначається, що при підготовці законопроекту до другого читання Комітет урахував зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради та пропозиції Ради Європи з метою відновлення в місті Києві повноцінного місцевого самоврядування.

Положеннями законопроекту передбачено:

чітке розмежування повноважень Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації;

– Київська міська та районні в місті Києві ради мають власні виконавчі органи, які утворюються відповідно Київською міською радою та районними в місті Києві радами;

– виконавчий комітет Київської міської ради очолює Київський міський голова, виконавчі комітети районних у місті Києві рад очолюють голови відповідних рад;

особливістю здійснення державної виконавчої влади у місті Києві є здійснення Київською міською державною адміністрацією повноважень із забезпечення законності в діяльності Київської міської та районних у місті Києві рад, їхніх виконавчих органів, Київського міського голови, забезпечення реалізації державних програм та прийняття рішень щодо об’єктів загальнодержавного значення та/або державної форми власності на території міста Києва, а також здійснення повноважень із забезпечення координації та законності в діяльності відповідних територіальних органів центральних органів виконавчої влади на території міста Києва, визначених Законом «Про місцеві державні адміністрації»;

– перелік і межі районів у місті Києві встановлюються Кабінетом Міністрів за поданням Київської міської ради з урахуванням пропозицій відповідних районних у місті Києві рад та результатів громадського обговорення;

– бюджет міста Києва складається з міського бюджету міста Києва та бюджетів районів у місті Києві, Київська міська рада здійснює розмежування видатків між міським бюджетом та бюджетами районів у місті на основі принципу субсидіарності.

За наслідками розгляду Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні проекту Закону про місто Київ – столицю України прийняти його в другому читанні та в цілому.

Комітет також рекомендує Верховній Раді України застосувати особливу процедуру розгляду цього законопроекту в другому читанні.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об’єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *