Записи судових засідань не будуть здійснюватися на компакт-диски. Як отримати копію запису судового засідання?

Записи судових засідань не будуть здійснюватися на компакт-диски. Як отримати копію запису судового засідання?

Державна судова адміністрація України відмовляється від запису судових засідань на компакт-диски.

Про це повідомляють у ДСА України.

Сьогодні, 6 червня 2022 року, головою ДСА України Олексієм Сальниковим підписаний наказ «Про затвердження Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання»  та відповідну Інструкцію.

Відповідно, визнано про втрату чинності наказу ДСА України від 20 вересня 2012 № 108 «Про затвердження Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання)».

«Державна судова адміністрація Україна чітко виконує всі норми українського законодавства, які стосуються забезпечення судочинства, тому відмова від записів судового засідання на компакт-диски свідчить про вдосконалення технологічних процесів та оптимізацію видатків державного бюджету, який закладається для органів судової влади», — відзначив Олексій Сальніков.

За його словами новий функціонал, що використовується підсистемою відеоконференцзв’язку, дозволить відмовитися від здійснення архівних копій на компакт-диски. Також це дозволить економити близько 20 мільйонів гривень.

«Технічний запис судового засідання автоматично зберігається в централізованому файловому сховищі, що використовується підсистемою відеоконференцзв’язку. Тому немає сенсу дублювати запис на компакт-диск, якщо він автоматично записується технічними засобами суду» — пояснив Очільник ДСА України.

Як отримати копію запису судового засідання?

Відтепер всі засідання будуть фіксуватися із застосуванням засобів підсистеми відеоконференцзв’язку. Навіть у тих випадках якщо всі учасники процесу знаходять ся безпосередньо в залі судового засідання.

Отримати копію запису можна буде:

безпосередньо в Електронному кабінеті користувача Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС)

на оптичному диску у вигляді файлу.

В обох випадках, щоб отримати копію запису учаснику необхідно сплатити відповідний судовий збір.

У разі сплати судового збору безпосередньо в електронному кабінеті доступ на скачування запису надається автоматично, до автоматизованої системи діловодства суду направляється інформація про видачу копії технічного запису судового засідання та квитанція про сплату судового збору.

Також читайте: Довіреності для пенсійного фонду чи розпорядження грошами можуть бути посвідченими будь-яким нотаріусом України

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.