Запропоновано відновити спецфонди для екологічного податку

Комітет ВР з питань екологічної політики підтримує законопроект № 2830 про внесення змін до Бюджетного кодексу відносно цільового напряму екологічного податку.

Законопроектом запропоновано відновлення відновлення функціонування державного і місцевих фондів охорони природного довкілля як спеціальних фондів у складі державного і місцевих бюджетів.

Передбачений вступ засобів екологічного податку у вказані спецфонди і використання їх виключно на природоохоронні заходи.

Під час обговорення члени Комітету відмітили, що законами від 28.12.2014 № 79 – VIII, № 72 – VIII і № 71 – VIII фактично ліквідований державний і місцеві фонди охорони природного довкілля як спеціальні фонди, які наповнювалися, передусім, засобами від сплати екологічного податку. Починаючи з 2015 року засобу від сплати екологічного податку зараховуються не в спецфонди відповідних бюджетів, а до загальних фондів. При цьому напрями використання цих засобів практично не обмежені. Це, на думку членів Комітету, загрожує руйнуванням економічного механізму охорони природного довкілля.

Джерело:
ВР

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.