Зареєстровано законопроєкти щодо розширення підстав для скасування судових рішень

Зареєстровано законопроєкти щодо розширення підстав для скасування судових рішень

У парламенті зареєстровано законопроєкти народного депутата від “Батьківщини” Сергія Власенка № 5564 та № 5565 щодо забезпечення єдності судової практики.

Зокрема, документи встановлюють, що суди не зможуть відходити від правової позиції Верховного Суду, викладеної в його рішеннях, а також, що однією з підстав оскарження рішення суду є його невідповідність правовій позиції ВС.

Запропоновано визначити, що перегляд судового рішення у Верховному Суді здійснюватиметься у складі об’єднаної та Великої Палат.

При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд повинен буде враховувати висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Якщо під час ухвалення рішення існує декілька різних правових позицій Верховного Суду щодо застосування закону до подібних правовідносин, суд має обрати ту правову позицію, яка, на його думку, найбільш відповідає спірним правовідносинам.

Також законопроєкти доповнюють підстави для перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами. Зокрема, до них віднесуть невідповідність постанови суду касаційної інстанції правовій позиції, викладеній у постанові Верховного Суду, щодо застосування закону до подібних правовідносин.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *