Засідання щодо кандидата Киви зриваються ТРИЧІ неявками прокурора! 

Засідання щодо кандидата Киви зриваються ТРИЧІ неявками прокурора! 

Личаківський районний суд міста Львова через неявку прокурора тричі не може провести судове засідання щодо екснардепа від ОПЗЖ Іллі Киви, якого звинувачують у низці злочинів проти національної безпеки та української державності.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

У жовтні колегія суддів почали слухати справу по суті, прокурор зачитав обвинувальний акт. Проте наступні засідання переносились, оскільки до суду тричі надходили клопотання, що представник прокуратури не може бути присутнім.

Згадайте новину: Киву позбавили звання кандидата наук, він планує оскаржити це в суді – все ж таки він адвокат

В останньому клопотанні прокурор просив перенесення слухання та посилався на інформацію від захисника Киви адвоката Мартинюка про його зайнятість в іншому судовому процесі та неможливість прибути в судове засідання. А також посилався на свою участю в іншій справі у Львівському апеляційному суді.

Проте 21 грудня захисник все ж прибув, однак не було прокурора і розгляд справи таки відклали на лютий. Колегія суддів повідомила, що скерує до Офісу Генпрокурора звернення з приводу неявки прокурора.

У суді Киву захищає адвокат від Центру безоплатної вторинної правової допомоги Євген Мартинюк, з яким обвинувачений досі особисто не зв’язувався. Натомість на пошту Центру начебто від Киви надійшло звернення, в якому він попросив контактні дані адвоката, але без підтвердження своєї особи. У відправника попросили підтвердження своєї особи електронним підписом, проте автор знову запросив контакти адвоката, їх надали, але на зв’язок той так і не вийшов.

Кива вважається ознайомленим про судову справу проти нього, оскільки неодноразово публікувалися повістки до суду в «Урядовому кур’єрі», на офіційному сайті Офісу Генпрокурора та інформація про справу в ЗМІ.

Проте в листі до Центру безоплатної правової допомоги Кива стверджує, шо підозру йому належно не повідомили і не дали обрати захисника, позбавляють можливості захищатися і переслідують його як опозиційного політика.

Згадайте новину: Знову про кандидата Киву та жомову яму – перша практика стягнення необґрунтованих активів чиновників в дохід держави

Також начебто від імені Іллі Киви надійшла заява до Верховного Суду України, в якій він розповідає, що звертався з клопотаннями до Личаківського райсуду Львова, прохаючи відеоконференції та заміни захисника, але так і не отримав належну відповідь. Личаківський суд Львова відмовився реєструвати ці листи, оскільки вони не були підтвердженні електронним цифровим підписом.

«Чергова неправомірна відмова в доступі до правосуддя не ґрунтується на вимогах законодавства України та свідчить про те, що Личаківський районний суд м. Львова став знаряддям української влади в боротьбі з опозицієюУкраїнською владою здійснюється політично-мотивоване переслідування мене та членів моєї родини, а всі адвокати, до яких я звертався, отримують погрози від правоохоронних органів, а тому обґрунтовано побоюються за своє життя у випадку, якщо вони стануть моїми захисниками я не можу», — заявляє Кива.

В обох документах він вказує свої контактні дані (Російська Федерація, місто Москва) і просить писати йому на електронну пошту або на адресу офісу в Москві.

Нагадаємо, Киву обвинувачують в злочинах проти нацбезпеки, публічному використанні комуністичної символіки, пропагандистських і проросійських висловлюваннях в соцмережах та російських ЗМІ, що підривають українську державність, зокрема й уже після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Автор новини: Катерина Трохимчук, «Судовий репортер»

Джерело: protocol.ua

Поделиться