Збільшено розмір виплат виробникам електроенергії за “зеленим тарифом”

Міністерство енергетики встановило новий порядок розподілу коштів для виробників електроенергії з альтернативних джерел на період воєнного стану.

Тепер Державне підприємство «Гарантований покупець» розподілятиме між виробниками електроенергії за «зеленим тарифом» усі грошові кошти, отримані від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

Відповідний наказ Міненерго від 15 червня 2022 року № 206 набирає чинності з дня офіційного опублікування та діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні.

Згідно з наказом за результатами продажу електричної енергії розподіл грошових коштів здійснюється відповідно до таких показників:

1) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, – сума, що дорівнює значенню 18 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 15 %);

2) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру, – сума, що дорівнює значенню 18 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 16 %);

3) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з гідроенергії, – сума, що дорівнює значенню 35 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

4) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біогазу, – сума, що дорівнює значенню 40 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

5) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біомаси, – сума, що дорівнює значенню 75 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 60 %).

Роз’яснено, що в разі наявності залишку грошових коштів, що залишився на поточному рахунку після виконання попередніх показників розподілу, цей залишок розподіляється та спрямовується виробникам пропорційно розміру нарахувань для відповідного виробника, здійснених з урахуванням цих же показників, але не більше вартості товарної продукції розрахункового періоду, розрахованої за «зеленим» тарифом для такого виробника.

За матеріалами Урядового порталу

Отримуй 5 робочих місць – плати за 2! Тільки в червні діють знижки на рішення LIGA360 для бізнесу. Надай ключовим ролям компанії – топменеджерам, бухгалтерам, кадровим фахівцям – інструменти для ухвалення рішень й управління ризиками. Деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.