«Зелена картка» за кордоном обов’язкова — НБУ

«Зелена картка» за кордоном обов’язкова — НБУ

Громадянам України, які виїжджають на власному автомобілі «Зелена картка» за кордоном потрібна обов’язково. 28 квітня 2022 року НБУ отримав від іноземних партнерів інформацію про те, що цей поліс вимагатиметься під час перетину кордону з Польщею. Ця практика, очевидно, поширюватиметься і на кордонах з іншими країнами.

З початку війни українці мали право перетинати кордони Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови на власних автомобілях без полісу «Зелена картка».

«Ми вдячні усім країнам, які із розумінням поставилися до ситуації, в якій опинилися громадяни України. На початку війни у більшості з них не було жодної можливості придбавати поліси «Зелена картка», рушаючи за кордон у пошуках безпечного місця. За два місяці війни українські страховики разом із МТСБУ налагодили процес транспортування полісів до переміщених офісів страхових компаній та до кордону. Також вони відпрацювали оптимальні умови придбання та користування таким полісом», — прокоментувала директор Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Ольга Максимчук.

Сьогодні укласти договір міжнародного страхування «Зелена картка» можна зі знижкою до 50% в українських страховиків. Вартість полісу залежить від:

  • типу транспортного засобу,
  • країни відвідування та терміну дії договору страхування.

Поліси видаються на строк:

  • мінімальний — 15 днів,
  • максимальний — не перевищує 1 рік.

Ціна на страховий поліс «Зелена картка» визначена МТСБУ і є однаковою для всіх страховиків. Вартість полісу в Україні є нижчою, ніж у більшості країн.

Крім того, процес оформлення «Зеленої картки» суттєво спрощено у зв’язку з воєнним станом. Так, запроваджено онлайн-оформлення полісів «Зелена картка» через генерування відповідних pdf-файлів (електронний поліс). Країни-члени системи «Зелена картка» визнають українські електронні поліси, їх можна пред’являти з будь-якого гаджета в електронному вигляді, однак рекомендовано роздруковувати.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.