Зеленський ветував закон, який дозволяє ставати суддею КСУ без складання депутатського мандата

Зеленський ветував закон, який дозволяє ставати суддею КСУ без складання депутатського мандата

Зеленський ветував закон, який дозволяє ставати суддею КСУ без складання депутатського мандата

Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» (законопроект № 4535), який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Документ спрямований на вдосконалення правового регулювання питань щодо інституту старост та утворення старостинських округів. Проте до другого читання з’явилась правка до Закону України “Про Конституційний Суд України“. Змінами виключається норма про неможливість призначення на посаду судді КСУ особи, яка на день призначення:

  • є членом або обіймає посаду в політичній партії, іншій організації, яка має політичні цілі або бере участь у політичній діяльності;
  • є обраною на виборну посаду в органі державної влади чи органі місцевого самоврядування, має представницький мандат;
  • бере участь в організації або фінансуванні політичної агітації чи іншої політичної діяльності.

В Офісі Президента вказують, що виключення цих положень створює підґрунтя для довільного трактування того, чи відповідає той чи інший кандидат на посаду судді КС вказаним вимогам.

Водночас політична нейтральність – це складова незалежності суддів, яка є невід’ємним елементом закріпленого Конституцією України принципу верховенства права (частина перша статті 8 Основного закону). Отже, такі зміни до законодавства порушують Конституцію і принцип незалежності діяльності КС.

Враховуючи це, В. Зеленський пропонує парламенту виключити із Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» пункт про внесення змін до Закону «Про Конституційний Суд України».

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.