Змінено процесуальні правила колегіального розгляду кримінальних справ

На засіданні ВР 21 липня було прийнято Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів»(законопроект № 2456).

З повним текстом законопроекту зручно ознайомитися в модулі «Законопроекти» ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Зазначається, що Закон спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів.

Виходячи з тексту законопроекту, підготовленого до другого читання, частину 2 статті 31 КПК викладено в новій редакції.

Визначено, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше 10 років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один із з них заявив клопотання про такий розгляд.

Під час підготовчого судового засідання суд роз’яснює обвинуваченому право заявити клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього колегіально судом у складі трьох суддів

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Судовий розгляд у кримінальному провадженні, що розпочався до набрання чинності Законом і проводиться в суді першої інстанції колегіально судом у складі трьох суддів, продовжується та завершується колегіальним складом суду, визначеним до набрання чинності Законом, за правилами, що діяли до дня набрання ним чинності.

Якщо до вступу в силу Закону судовий розгляд не призначено, справа розглядається у урахуванням нових змін.

Обирайте комплексне рішення LIGA360 від ЛІГА:ЗАКОН, яке об’єднує головні інструменти для ефективної роботи юрисконсульта в єдиному робочому просторі.

Працюючи з інструментами LIGA360, ви отримуєте:

— економію часу у процесі підготовки договорів;

— контроль усіх нюансів податкового законодавства під час ведення бізнесу;

— алгоритми дій у різноманітних сферах діяльності.

Замовляйте доступ в липні зі знижкою 30 %.

Ознайомтесь із важливою аналітикою:

Цивільний позов у кримінальному провадженні. Проблематика та практика застосування

Судочинство під час карантину: судова практика з процесуальних питань

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *