Зміняться умови оподаткування для ФОП, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет

Зміняться умови оподаткування для ФОП, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що відповідно до Закону України від 30.11.2021 № 1914-ХІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (Закон № 1914), який набуде чинності з 1 січня 2022 року,  зміняться умови застосування спрощеної системи оподаткування (обрання групи платника єдиного податку) фізичними особами – підприємцями, які здійснюють діяльність у сфері послуг з надання доступу до мережі Інтернет провайдерських телекомунікацій послуг.

Щодо змін

Враховуючи внесені зазначеним законом зміни до ПКУ,  ФОП, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, належать виключно до ІІІ групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи. До часу внесення змін такі ФОП мали право реєструватися платниками ЄП ІІ групи.

Отже, з 01.01.2022 умови оподаткування для ФОП – платників єдиного податку, які здійснюють послуги з надання доступу до мережі Інтернет (у тому числі провайдерські послуги (КВЕД ДК 009:2010 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку»), мають право здійснювати свою діяльність виключно на ІІІ групі платника єдиного податку з урахуванням вимог, визначених п.п. 8 п.п. 291.5 п. 291.5 ст. 291 ПКУ.

Щодо необхідних заяв

ФОП – платники ЄП ІІ групи, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, до 31.12.2021 (включно) можуть подати до контролюючого органу заяви:

  • про обрання спрощеної системи оподаткування в частині зміни ставки та групи платника єдиного податку (обрати третю групу платника єдиного податку);
  • та/або внесення змін до реєстру платників єдиного податку щодо виключення виду господарської діяльності з надання послуги доступу до мережі Інтернет (у тому числі провайдерських послуг КВЕД ДК 009:2010 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку») (можливість залишитись на другій групі платника єдиного податку за умови виключення виду діяльності з надання послуг з надання доступу до мережі Інтернет);
  • та/або відмови з 01.01.2022 від спрощеної системи оподаткування.

Якщо ж такі заяви не будуть подані, реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу.

Нагадаємо, що  з набранням чинності Закону № 1914 буде внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.