Змінились правила отримання водійських прав

З 19 жовтня 2019 року діють зміни Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затверджені постановою Кабміну від 3 квітня 2019 року № 320.

Зокрема, встановлено, що посвідчення водія відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі, крім виданого вперше. Нагадаємо, перші водійські права діють протягом двох років з дня видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом.

Як повідомили в Головному сервісному центрі МВС, зміни стосуються, передусім, майбутніх водіїв та автошкіл.

Основні нововведення, які стосуються процедури підготовки водіїв

– допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;

практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит;

термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10 до 2 років;

– можливість застосування фото- та відеофіксації під час складання іспитів;

– випускникам автошкіл не видається паперове свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв. Натомість воно в електронному вигляді вноситься закладом до Єдиного державного реєстру МВС.

Для отримання водійських прав до територіального сервісного центру МВС незалежно від зареєстрованого місця проживання подаються такі документи

паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, посвідку на постійне проживання, посвідку на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист;

– копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС);

– дійсну на дату подання документів медичну довідку;

– наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії);

– документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професією водія автотранспортних засобів відповідної категорії.

Перед складенням іспитів працівник сервісного центру перевіряє відомості про особу за Єдиним державним реєстром МВС (у тому числі щодо наявності в ньому відповідного свідоцтва про закінчення закладу), Єдиним державним демографічним реєстром, відповідними базами даних та державними реєстрами щодо осіб, які перебувають в розшуку, а також осіб, позбавлених права на керування транспортними засобами або тимчасово обмежених у цьому праві.

Крім цього, в процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв запроваджено електронний обмін інформацією. Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття.

Також передбачено допуск до іспитів всіх випускників, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, без додаткового навчання в автошколі.

Змінилася процедура акредитації автошкіл

Акредитацією займатимуться регіональні сервісні центри МВС: документи розглядатимуться за місцем розташування автошколи.

Таким чином, з 19 жовтня 2019 року заяви подаються за місцезнаходженням закладу:

– про затвердження робочих програм і планів та матеріали для проведення державної акредитації – до РСЦ МВС;

– про проведення обстеження матеріально-технічної бази – до ТСЦ МВС.

Сертифікати про державну акредитацію, видані після 5 липня 2016 року закладам, акредитованим Головним сервісним центром МВС, вважаються безстроковими.

Джерело

Поделиться