Зразок позовної заяви до суду щодо несплати орендної плати за земельний пай

____________

(найменування суду)

Позивач: ____________,

який мешкає за адресою:

(поштовий індекс), село ______

______ району ______ обл.

Відповідач: (поштовий індекс, повна адреса,

найменування орендаря)

Ціна позову: ______грн, ______коп.

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 

Згідно з державним актом на право власності на землю (або правовстановлюючий документ на земельний пай), виданим ______ року, мені на праві приватної власності належить земельна ділянка (земельна частка (пай) площею ______ гектара (умовних кадастрових га), що розташована на території ______ сільської ради ______ району.

 

Зазначену земельну ділянку (земельну частку (пай) згідно з договором оренди від 20 ______ року я передав в оренду ______ строком на ______ років.

 

Відповідач на підставі договору оренди (п. ______ ) зобов’язався сплачувати мені щорічно до ______ поточного року орендну плату без врахування коефіцієнта індексації (з урахуванням коефіцієнта індексації) в розмірі ______ грн., що становить ______ % від вартості землі на момент укладання договору. Виплата повинна здійснюватися в грошовій (натуральній, відробітковій) формі, що становить ______ (грошова сума, вид натуроплати, кг, вид послуг, їх вартість).

 

На момент укладання договору вартість моєї землі становила м грн., а з урахуванням індексації — м грн., відповідно і орендна плата мала становити ______ грн. ______ коп.

 

За ______ р. мною було одержано за оренду моєї земельної ділянки (земельної частки (паю): (наприклад) м кг пшениці (VI клас) і ______ кг ячменю (III клас), що в грошовому вираженні склало відповідно м грн. і ______ грн. за цінами агропромбіржі станом на 1 листопада (пшениця ______ грн. за 1 тонну, ячмінь — ______ грн. ). А всього мною було одержано зерна на суму ______ грн. м коп. Ніяких послуг у ______ р. мені не надавалося.

 

Як і в ______ р., цього року вартість моєї земельної ділянки (земельної частки (паю) мала бути проіндексована відповідно до ст. 23 закону України «Про плату за землю» та постанови Кабінету Міністрів України за № 783 від 12. 05. 2000 р. і становити ______ грн., з якої орендна плата має становити ______ грн. ______ коп. Відповідачем ці вимоги не були виконані. Таким чином, відповідач не розрахувався зі мною за ______ р. на суму ______ грн. ______коп.

 

А з урахуванням пені (п. договору — ______% м грн. ) загальна сума боргу становить ______ грн. ______ коп.

 

Всього за ______ р. відповідач заборгував мені ______ грн. ______ коп.

 

Я звертався до ______ з вимогою провести відповідні перерахунки орендної плати згідно з умовами договору і чинного законодавства України (заява від ______ додається). Але відповіді від нього не одержав, що оцінюється мною як відмова у задоволенні моїх вимог. Адже згідно з п. 4 ст. 22 закону України «Про оренду землі» орендодавець, тобто я, має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.

 

Для подачі цієї позовної заяви мною була витребувана довідка про вартість моєї земельної ділянки з урахуванням індексації з ______райвідділу земельних ресурсів, за що було сплачено ______ грн.

 

Копія квитанції додається.

 

У зв’язку з тим, що я пенсіонер, маю посвідчення учасника війни, одержую на місяць лише ______ грн. пенсії, якої не вистачає на оплату комунальних послуг, харчування, ліки, прошу суддю відповідно до ст. 82 ЦПК України звільнити мене від сплати державного мита (судового збору) та витрат на інформаційне забезпечення розгляду справи до закінчення розгляду справи. З урахуванням вищезазначеного

 

ПРОШУ:

 

1. Звільнити мене від сплати державного мита (судового збору) та витрат на інформаційне забезпечення розгляду справи.

2. Стягнути з відповідача на мою користь ______ грн. ______ коп. — борг відповідача за оренду.

3. Стягнути з відповідача на мою користь ______ грн. ______ коп. — вартість довідки про вартість земельної ділянки.

4. Стягнути з відповідача державне мито ______ грн. ______ коп. — витрати на інформаційне забезпечення розгляду справи ______ грн. ______ коп.

 

Додатки:

 

1. Копія позовної заяви.

2. Копія державного акта на землю (або правовстановлюючого документа на земельний пай).

3. Копія договору оренди.

4. Квитанція про сплату за довідку про вартість земельної ділянки.

5. Заява про виплату орендної плати від ______.

 

« __» ______ 20___ року Підпис ______/______/

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.