Звільнення засуджених для служби в ЗСУ — не масова акція — Ірина Венедіктова

Звільнення засуджених для служби в ЗСУ — не масова акція — Ірина Венедіктова

Генеральний прокурор пояснила причини звільнення засуджених для служби в ЗСУ.

Наводимо текст звернення:

Хочу роз‘яснити інформацію щодо звільнення з-під варти деяких в‘язнів для участі в захисті держави.

Перше – це не масова акція, а дуже виважений і точковий крок. Простою людською мовою кажучи, населенню хвилюватися за те, що через це кримінал заполонить вулиці, не варто. А тим, хто відбуває покарання, сподіватися на «день відкритих дверей» теж.

Кожен із звільнених має значний бойовий досвід у зоні АТО у 14-15 роках. Всі вони є запеклими противниками «русского мира», а один взагалі автор відомої пісні українських вболівальників про головного агресора. По кожному індивідуально оцінені всі ризики та визначені механізми контролю за ними.

У країні достатньо воїнів – за два дні мобілізовано майже 100 тисяч громадян, половина – резервісти тероборони. Однак захищати Батьківщину – це не тільки обов‘язок, а і право. І коли стоїть питання про збереження державності та подальшу долю країни, ми вважаємо, що особи, які оступилися, але хочуть допомогти боронити рідну землю, заслужили цей шанс. До того ж ми переконані, що основне завдання пенітенціарної системи, не покарання, а виправлення.

Українська армія також потребує матеріальної підтримки. Ми не могли стояти осторонь, коли держава в небезпеці. Прокурори всіх рівнів по всій країні приймають рішення про зняття арештів та передачу на потреби ЗСУ і Нацгвардії техніки та озброєння, а також пального, вилучених в ході розслідування кримінальних проваджень. Вже передано понад 10 тисяч тон пального, бронетехніку та зброю.

Одночасно прокуратура продовжує робити все можливе для притягнення до відповідальності кожного загарбника та керівництва держави-агресора. Жоден постріл окупанта не залишиться без реакції правоохоронців.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.