З’явився текст рішення КСУ про неконституційність ліквідації Верховного Суду України

18 лютого Конституційний Суд визнав неконституційною ліквідацію Верховного Суду України під час судової реформи 2016 року.

Відповідним рішенням № 2-р/2020 від 18.02.2020 КСУ визнав такими, що не відповідають Конституції положення таких пунктів розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про судоустрій і статус суддів»:

— 7 — про ліквідацію Верховного Суду України;

— 14 — щодо конкурсу на посади суддів Верховного Суду;

— 25 — щодо права на отримання щомісячного довічного грошового утримання.

З повним текстом рішення КСУ ви можете ознайомитись у модулі «Судова практика» ІПС ЛІГА:ЗАКОН, оформивши тестовий доступ за посиланням.

«Конституційний Суд України зауважує, що перейменування закріпленого в Конституції органу — Верховного Суду України — не може відбуватися без переведення суддів ВСУ на посади суддів Верховного Суду, оскільки немає відмінностей між юридичним статусом судді Верховного Суду України та Верховного Суду, а вилучення слова «України» — власної назви держави — з словесної конструкції «Верховний Суд України» не може бути підставою для звільнення всіх суддів Верховного Суду України або їх переведення до іншого суду, тим більше нижчої інстанції», — йдеться в рішенні.

Таким чином, КСУ дійшов висновку, що судді Верховного Суду України мають продовжувати здійснювати свої повноваження як судді Верховного Суду.

Відповідні положення Закону «Про судоустрій і статус суддів» втрачають чинність з дня ухвалення КСУ цього рішення.

Про можливі наслідки цього рішення ми писали тут.

КСУ дав зелене світло зменшенню кількості нардепів

ЛІГА:ЗАКОН знає, як полегшити життя адвокатів. Ми підготували комплексне рішення, яке дозволяє швидко знайти судові рішення, переглядати розклад судових засідань та завантаженість суддів, а також відслідковувати інформацію про контрагентів (фігурантів справ) та ставити їх на моніторинг. Скористатись пропозицією можна за посиланням.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *